sobota, 25 maja, 2024
Technika sadownicza

Nowości od firmy Landini

Na wystawie branży mechanizacji rolnictwa EIMA International w październiku 2021 r., odbywającej się w Bolonii, firma Landini zaprezentowała wiele nowości. Oto niektóre z nich.

W skład oferty wchodzą m.in. modele ciągników specjalistycznych REX 4-080, 4-090, 4-100, 4-110, 4-120 o mocy od minimum 75 KM do maksimum 112 KM. Jest to zasługa nowej generacji silników Deutz o 4 cylindrach i 16 zaworach, pojemności 2,9 litra, z wtryskiem elektronicznym Common Rail oraz Turbo Intercoolerem, które gwarantują poprawę osiągów w zakresie rezerwy momentu obrotowego, zwiększenie mocy i obniżenie zużycia paliwa. Jak w poprzednich modelach w tych wersjach również zamontowano przełącznik Engine Memo Switch, który zapamiętuje i szybko przywołuje najbardziej odpowiednią prędkość obrotową silnika, aby przyspieszyć pracę. Gama REX4 obejmuje lekkie i wydajne ciągniki, z kabinami dostępnymi w modelach V, S, F i GT lub z platformami w wersjach F, GE, GB i GT.

Zaprezentowana została również seria REX3, która teraz napędzana jest silnikiem Stage V z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi i nowo zaprojektowaną maską silnika. Zmiana stylizacji, sprawiła, że specjalistyczny Landini został kandydatem do prestiżowej nagrody Tractor of the Year 2021 w kategorii „Najlepszy ciągnik specjalistyczny”. Wiodące cechy nowej serii REX3 to jej kompaktowe wymiary: rozstaw osi 1.950 mm; minimalny prześwit 213 mm; szerokość zewnętrzna od 1.350 mm do 1.617 mm i minimalna wysokość kierownicy od podłoża w wersji platformowej 1.256 mm, co sprawia, że jest to idealna seria do zastosowania w winnicach/sadach, szklarniach oraz uprawach warzyw.

Landini Mistral2, produkowany od czerwca 2020 roku, przejmuje nazwę znanej serii ciągników kompaktowych. Po raz kolejny, najbardziej innowacyjny aspekt dotyczy silnika, który przeskakuje o dwa poziomy, z Yanmar Tier 3 na Kohler Kohler Stage V. Trzy cylindrowy silnik turbiną z aftercoolerem o pojemności 1,9 litra jest najlepszym w swojej kategorii, może pochwalić się maksymalnym momentem obrotowym 180 i 200 Nm dostępnym już przy 1.200 obr/min. Mistral2 jest dostępny w wersjach 2-055 i 2-060. Ciągnik ten nadaje się nie tylko nie tylko do typowych, specjalistycznych zastosowań rolniczych, ale również do prac komunalnych w mieście, takich jak koszenie trawników i okresowa pielęgnacja parków publicznych. Dostępne są dwie różne konfiguracje: Standard (platforma lub kabina), oraz GE (ground effect), tylko platforma.

Od niedawna dostępny jest również nowy, wyjątkowo wszechstronny ciągnik użytkowy Landini 5-085. Idealny do wykonywania różnych zadań w gospodarstwie i na polach: może być wykorzystywany zarówno w budymkach, jak i podczas transportu, siewu i pielęgnacji trawy, idealny do prac na otwartym polu, takich jak koszenie, belowanie i bronowanie. Jego mocne strony to silnik FPT, Stage V, 3,4 litra, 4 cylindry i 8 zaworówTurbo intercooler z elektronicznym wtryskiem Common Rail, zdolny do wykorzystania wszystkich swoich 75 KM dla doskonałego uciągu. Landini 5-085 jest najlepszy w swojej klasie z uwagi na moment obrotowy 375 Nm przy 1400 obr/min, co odpowiada ciągnikowi z silnikiem o większej mocy.

Źródło: landini.it/pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *