Spotkanie Sadownicze 2023

Już 1 i 2 lutego w Sandomierzu po raz 31. odbędzie się Spotkanie Sadownicze. Podczas tej prestiżowej imprezy branżowej, cieszącej się co roku dużym zainteresowaniem odwiedzających, zaplanowane są m.in. wykłady zagranicznych i krajowych ekspertów, debaty, warsztaty oraz prezentacja technologii i maszyn dla sadownictwa.

Pierwszy dzień Spotkania Sadowniczego 2023 będzie poświęcony wyzwaniom, przed jakimi stoi polskie sadownictwo. Eksperci omówią m.in. tematy zapasów jabłek w Polsce i w Europie, a także organizacji rynku sadowniczego w Polsce i wyzwań związanych z Zielonym Ładem. Zaplanowano także wykłady dotyczące możliwości oszczędzania energii w gospodarstwie sadowniczym. Ważnym wątkiem będzie mechanizacja upraw sadowniczych.

Drugiego dnia na warsztatach poruszone zostaną tematy szeroko pojętego przetwórstwa – z perspektywy gospodarstwa sadowniczego (rozpoczęcie małego przetwórstwa w gospodarstwach ogrodniczych, możliwości rozwoju małego przetwórstwa i konkurowania dużymi przetwórniami, aspekt prawny i techniczny produkcji wysokoprocentowych alkoholi z owoców). 

Dwudniowej imprezie będą towarzyszyły prezentacje oferty firm specjalizujących się w technologiach i maszynach wspierających produkcję sadowniczą. Sadownicy będą mogli skorzystać z porad prawnych, a także wziąć udział w pokazie mechanicznego cięcia drzew.

Spotkanie Sadownicze 2023 – gdzie i kiedy?

Hala Widowiskowo-Sportowa w Sandomierzu, ul. Patkowskiego 2.

1-2 lutego 2023 r.

Program wydarzenia

Rejestracja na Spotkanie Sadownicze 2023

Źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *