sobota, 13 lipca, 2024
Technika sadownicza

Kubota wprowadza maszyny sadownicze

Kubota postrzega rynek upraw specjalistycznych jako ważny obszar swojej działalności, oferując ciągniki o małej szerokości. Po przejęciu firmy Pulverizadores Fede będzie oferować maszyny przeznaczone do pracy w uprawach specjalistycznych – np. w sadach.

Firma Pulverizadores Fede, działająca głównie w Hiszpanii i Portugalii, jest wyspecjalizowanym producentem opryskiwaczy, które są wykorzystywane do zwalczania szkodników i chorób w uprawach specjalistycznych. Siła firmy tkwi w opatentowanych, zaawansowanych technologiach, już wykorzystywanych w praktyce. Przykład tego stanowi inteligentny opryskiwacz, który kontroluje ilość środków chemicznych i przepływ powietrza w czasie rzeczywistym, wykorzystując jednocześnie czujnik do precyzyjnego pomiaru wysokości drzew, które mają być opryskiwane, oraz system zarządzający informacjami na mapie, takimi jak obszar do opryskania i ilości środków chemicznych.

Poprzez przyłączenie Pulverizadores Fede jako spółki zależnej, Grupa Kubota rozszerzy swoją ofertę maszyn towarzyszących przeznaczonych na rynek upraw specjalistycznych i wzmocni kompatybilność pomiędzy ciągnikami i implementami, przyczyniając się w ten sposób do zmniejszenia wpływu na środowisko i zużycia paliwa poprzez wydajne opryski, przy mniejszym wykorzystaniu środków chemicznych i wody.

Pulverizadores Fede, firma z ponad 50-letnim doświadczeniem, to lider technologii high-end w sektorze upraw specjalistycznych. Kompleksowe rozwiązania oferowane przez to przedsiębiorstwo pozwalają na skuteczne i efektywne zabiegi, które promują zrównoważone rolnictwo, zmniejszają wpływ zabiegów agrotechnicznych na środowisko, pomagają w produkcji wysokiej jakości owoców i poprawiają bezpieczeństwo żywności dostępnej dla społeczeństwa.

Źródło: Kubota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *