sobota, 13 lipca, 2024
Przetwórstwo

Ostatnie dni, by złożyć wniosek o dopłatę

Tylko do 30 czerwca można składać wnioski o dopłatę z ARiMR za dostawy w ramach mechanizmu pomocy dla sadowników. Dopłata dotyczy owoców deserowych skupowanych na potrzeby przetwórstwa.

23 czerwca 2022 był ostatnim dniem, kiedy organizacje producentów oraz indywidualni producenci owoców mogli dostarczać jabłka do zakładów przetwórczych w ramach mechanizmu „Nadzwyczajna pomoc dostosowawcza dla producentów jabłek”. Kwota dopłaty wynosi 30 groszy do każdego kilograma owoców kwalifikujących się do objęcia dofinansowaniem.

Do 23 czerwca producenci dostarczyli do zakładów przetwórczych 97,79% z zakładanych 200 000 ton jabłek, czyli 195 578 662 kg.

Jeszcze zdążysz złożyć wniosek o dopłatę z ARiMR

Jednocześnie do Oddziałów Regionalnych ARiMR wpłynęło do tej pory stosunkowo niewiele wniosków i niezbędnych dokumentów, po rozpatrzeniu których przyznawane będą środki finansowe dla sadowników. Na złożenie kompletnej dokumentacji pozostało tylko kilka dni – ostateczny termin składania wniosków mija już 30 czerwca. ARiMR przypomina, że wnioski mogą dotyczyć tylko dostaw zrealizowanych do 23 czerwca (włącznie).

Źródło: ARiMR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *